Plánujete koupit? Získejte nejnovější nabídky jako první!
Reado

Valuace nemovitosti

21.07.2022

Situace na realitním trhu je turbulentní, ceny za m2 se neustále mění a s problémem správně nastavit cenu nemovitosti se potýká stále více realitních makléřů či lidí, kteří uvažují o prodeji své nemovitosti. Správné ocenění je však klíčové.

Proces prodeje nemovitosti je zdlouhavý, stresující a ovlivněný emocemi. Rozhodovací proces trvá až 12 měsíců, přičemž pokud nesprávně stanovíte prodejní cenu, můžete ztratit procenta z tržní ceny.

Právě správné ocenění nemovitosti můžete vyřešit přes valuační model Reado. Automatizovaný valuační model Reado byl vyvíjen ve spolupráci s odborníky z praxe, realitními profesionály, finančními experty a konzultován s institucemi a autoritami, které jsou zodpovědné za regulování a dohled nad finančním trhem a ochranou spotřebitele.

Celý model je vyvinut tak, že stačí pár minut a získáte přesné ocenění nemovitosti. Vybrat si můžete ze dvou variant – rychlé ocenění a přesné ocenění. Obě varianty Vám zaberou krátkou dobu, po kterou do systému vkládáte informace týkající se vaší nemovitosti. Při rychlém ocenění jde skutečně jen o základní data, která nám pomáhají určit cenu nemovitosti. Při přesném ocenění dáváme pozor, abychom disponovali větším množstvím informací o Vaší nemovitosti, které nám pomohou co nejpřesněji určit hodnotu bytu.

Správné nastavení ceny nemovitosti se stává stále větším problém, se kterým se potýkají i realitní makléři.

Valuační model tedy vypočítá tržní cenu na základě vstupních dat o vámi prodávané nemovitosti s porovnáním cen a technických stavů nemovitostí dostupných na trhu. Vše probíhá online. Výsledná cena není pro prodejce závazná, ale pomůže vám jako odrazový můstek ke správnému ocenění bytu pro trh.

Poté, co budete mít ocenění nemovitosti, vás kontaktují odborníci z Reado za účelem zjistit preferovaný termín prodeje, případně další specifické potřeby s nemovitostí spojené a doporučí vám nejlepší řešení. Reado nabízí tři varianty, aby každý klient mohl vybrat vhodné řešení na základě individuální životní situace. Během toho, co se Reado bude starat o úspěšný prodej vaší nemovitosti, můžete sledovat prostřednictvím Reado účtu, v jaké je fázi.

Sdílet článek:

Další články

Správné ocenění nemovitosti

Jakou cenu má vaše nemovitost? Toto je otázka, která se mihne v hlavě každého člověka, který uvažuje nejen nad prodejem své nemovitosti, ale zvažuje i koupi nové.