Plánujete koupit? Získejte nejnovější nabídky jako první!
Reado

Trendy v interiérovém designu pro rok 2022

10.03.2022

Každý rok přináší změny nejen do našich šatníků, ale také do našich příbytků. Architekti a interiéroví designéři se přitom do trendů snaží vnést nejen styl, ale také funkčnost a praktičnost. Letos budeme v rámci nich využívat nejen neutrální barvy, ale také syté odstíny a výrazné dekorace. Co všechno tedy zahrnují interiérové ​​trendy pro rok 2022?

Žádná dokonalost, důležité je smysluplné využití

Dokonalý obraz interiéru už dávno není na prvním místě. Cílem je, aby byl náš domov funkční, praktický a pohodlný, teprve potom jej můžeme doplnit i o trochu stylu a nejnovější trendy. Kromě důkladného využití každého čtverečního centimetru budou proto kreativní řešení práce z domova jedním z přetrvávajících letošních trendů. A jelikož se stále větší pozornost přikládá i duševnímu zdraví, budeme kromě domácích kanceláří hledat možnosti i pro vlastní meditační prostor.

Sofistikovaný industrialismus

Ceny nemovitostí neustále rostou, proto bude v rámci interiérového designu i nadále přetrvávat nadčasový design. Ten nacházíme zejména v industrialismu, jehož jádro spočívá v navrstvení přírodních materiálů. Základem tohoto sofistikovaného interiérového stylu jsou zejména betonové stěny a ocel, máte-li však sklon k teplejším odstínům, nebojte se sáhnout ani po dřevě či bronzu. Bez ohledu na to, zda si zvolíte teplejší nebo chladnější variantu, změtí přírodních materiálů dodáte vašemu interiéru nadčasový základ, který již na první pohled působí znakem tichého luxusu.

Harmonie kontrastů

Industriální styl je postaven na neutrálních odstínech, jejichž výhodou je také bezproblémová kombinace s hravými a teplými barvami. Právě barvy totiž výrazně ovlivňují atmosféru celkového prostoru, proto bychom se neměli bát kombinovat je v kontrastu s neutralitou industriálního stylu. Kromě černého nábytku, který každému domovu dodává nádech impozantní noblesy, můžete sáhnout také po bytovém textilu, obrazech či jiných dekoracích ve výraznějším provedení. A přestože je barvou letošního roku Very Peri, můžete kromě odstínů fialové hojně využívat i syté zemité odstíny, červenou, žlutou a oranžovou, ale také jemnou hnědou, modrou a černou, které ve vašem interiéru umocní pocit domova.

Autentická udržitelnost

Silný akcent přírodních materiálů se v letošních interiérech projeví iz hlediska udržitelnosti. Jako kontrastní doplněk k industriálnímu stylu tak můžete využít i udržitelné bytové textilie, zeleň či lehce opracovaný, na míru vyrobený nábytek od lokálního řemeslníka.

Osobitost prostoru

Výrazná umělecká díla a dekorace dodávají prostoru větší individualitu. A protože se momentálně snažíme svoji osobnost přetavit do každé oblasti života, ani náš domov nebude výjimkou. Pořídit byste si proto měli alespoň jedno výrazné umělecké dílo, které vás nějakým způsobem charakterizuje. Ať už to bude obraz, dekorace nebo jedinečný kus nábytku. Je to jen a pouze na vás.

Starý dobrý minimalismus

Minimalismus byl v kurzu již loni, v roce 2022 však jeho podstatu ještě výrazněji prohloubíme. Zapomeňte proto na všechny přeplněné místnosti a nekonečné odkládání všeho, co možná ještě někdy využijete. Věřte, že předměty, které jste nevyužívali dosud, s největší pravděpodobností nevyužijete už nikdy. Je proto načase pustit se do velkého úklidu a všemu, co nevyužíváte, najděte raději nového majitele. Minimalismus si přece ptá čisté, vzdušné prostory, bez kterých nemá šanci vyniknout ani jeden z výše zmíněných trendů.

Trendový a stylově zařízený interiér má význam nejen z hlediska bydlení, ale může být důležitým aspektem iv procesu koupě či prodeje nemovitosti. Uvažujete-li nad koupí či prodejem vašeho bytu, obraťte se na Reado. Naši experti vám rádi pomohou s lehkostí a bez stresu zrealizovat jednu z nejdůležitějších transakcí ve vašem životě.

Sdílet článek:

Další články