Plánujete koupit? Získejte nejnovější nabídky jako první!
Reado

Technické vymoženosti a moderní domácnost

18.08.2022

Smart řešení se staly základním předpokladem růstu a pokroku, a oblast nemovitostí není výjimkou. Důkazem toho je i aktuální cena realit, která, mimo jiné, zohledňuje i samotné technologie. Jejich úroveň totiž přetvořila domov na místo, které kromě bydlení poskytuje také prostor pro relaxaci a odpočinek.

Díky dnešním technologickým vymoženostem a chytrým zařízením už nemusíte váš domov neustále uklízet. Inteligentní domácí spotřebiče to udělají za vás a vy si tak můžete čas strávený v pohodlí domova konečně naplno užívat. Víte jaká technologie by vás měla při koupi bytu či domu zajímat?

Alarmy a kamerový systém

Bezpečnost je na prvním místě, proto se inteligentní smart technologie ve velkém používají také k zabezpečení domova formou různých alarmů, inteligentních zámků na odemykání a zamykání dveří a oken či kouřových senzorů. Neodmyslitelnou součástí inteligentní domácnosti je také kamerový systém, díky kterému víte, co se u vás doma děje bez ohledu na to, jestli tam jste nebo ne.

Větrání a rekuperace

Na výstavbu dnešních nemovitostí se používá materiál s mnohem důkladnější těsnící schopností než kdykoli předtím. Dokonalá izolace tak přímo vyžaduje stálou výměnu vzduchu. Tu zajišťuje rekuperační jednotka, díky které se prostor v domě či bytě nejen nepřetržitě větrá, ale dochází také k regulaci nadměrné vlhkosti, zpětnému získávání tepla a tím ik šetření nákladů na energie.

Senzor kvality ovzduší

Rekuperační jednotka sice zajistí výměnu vzduchu, senzor kvality ovzduší se však postará o to, aby splňoval i určité parametry. Senzor je totiž napojen na několik dalších chytrých zařízení. Díky tomu dokáže změřit vlhkost, kvalitu i teplotu vzduchu a přímo přes aplikaci vás upozorní, kdy je třeba zapnout zvlhčovač vzduchu, posílit větrání nebo zapnout topení. Výhodou je, že všechny tyto činnosti umíte pomocí smartphonu ovládat odkudkoli a vaši inteligentní pomocníci se o vše postarají za vás.

Osvětlení

Inteligentní řešení doprovázená vysokou dávkou pohodlí se využívají iv rámci osvětlení. Pomocí aplikace jej umíte pohodlně zapínat a vypínat, měnit intenzitu, barvu či teplotu. Světelné senzory kromě toho umíte propojit is jinými procesy, například. se zatahováním či odstíráním rolet.

Inteligentní domácí spotřebiče

Moderní domácnost se už neobejde ani bez inteligentních spotřebičů, které vám maximálně zefektivní péči o domácnost. Inteligence domácích spotřebičů spočívá v napojení na wifi, díky kterému je umíte ovládat opravdu odkudkoli. Pomocí aplikace si tak umíte pustit pračku, zapnout myčku nádobí či robotický vysavač, dokud jste ještě v práci, a přijít tak do čerstvě vysátého bytu s umytou podlahou. Relativní novinkou jsou také robotické čističe oken či inteligentní chladničky, které vám díky zabudovaným kamerám umožní zkontrolovat jejich obsah v případě, že jste si zapomněli nákupní seznam. A pokud jste kávičkář, jistě by vám neměl chybět chytrý kávovar, který vám připraví šálek oblíbené kávy, zatímco vy jste ještě v posteli.

Technologické vymoženosti a smart zařízení nám změnily život. Jak vám dokážou pomoci v domácnosti?

Smart technologií v domácnosti je samozřejmě víc a toto byl jen zlomek z nich. Pokud hledáte nebo prodáváte nemovitost, která jimi disponuje, obraťte se na Reado. Naši experti vám pomohou celý proces koupě či prodeje zvládnout s lehkostí a bez stresu.

Sdílet článek:

Další články

Co je Reado?

Naší misí je podpořit nejdůležitější transakci v životě pomocí inovativních řešení ....

Moderní obývací pokoj

Pokud hledáte tipy jak si zařídit moderní obývací pokoj, ve kterém se budete cítit komfortně, čtěte dále.