Plánujete koupit? Získejte nejnovější nabídky jako první!
Reado

Správné ocenění nemovitosti

30.06.2022

Jakou cenu má vaše nemovitost? Toto je otázka, která se mihne v hlavě každého člověka, který uvažuje nejen nad prodejem své nemovitosti, ale zvažuje i koupi nové. Zatímco prodávající se dívá na cenu nemovitosti jako skladbu peněz, které do nemovitosti investoval a citovou vazbu spojenou s prodávající nemovitostí, kupující se soustředí především na cíl koupit co nejlevněji, nejvýhodněji nebo na ideálním místě. Kupujícího nezajímá citová vazba, ani čas strávený při rekonstrukci předmětné nemovitosti předchozího majitele. 

Ze zkušeností našich realitních expertů víme, že správné nastavení ceny je klíčové. Důležité jsou první dva týdny. Statistika ukazuje, že v případě správného nastavení ceny přichází nejvíce zájemců o koupi právě v tomto období. Pokud se při stanovení ceny rozhodnete spekulovat a nejprve nastavíte cenu vysoko, může to způsobit opačný efekt a celý proces prodeje může být zmařen.

Faktory ovlivňující cenu

Jedním z hlavních faktorů, které ovlivňují výši ceny prodávané nemovitosti je lokalita. Právě proto se může stát, že luxusní nemovitost mimo centrum, má nižší cenu než starší dům v lukrativní části v centru města. Při hodnocení lokality se bere v úvahu také infrastruktura, bezpečnost v lokalitě či občanská vybavenost. Hodnocení konkrétní lokality, na základě několika kritérií, naši realitní makléři běžně poskytují prodávajícím v kupně-prodejním procesu. Proto v případě, že prodáváte přes Reado vám umíme poskytnout veškeré informace o infrastruktuře, bezpečnosti v lokalitě, mobilitě. Víme, jaké jsou v dané lokalitě možnosti trávení volného času, případně jaký je poměr zeleně ve vámi zvolené části města.

Bavíme-li se o rodinných domech, velkou roli hraje pozemek, svažitost pozemku,  zda jde o samostatný dům, nebo je to dvojdům.

Další faktory, které se berou v úvahu při stanovení ceny nemovitosti jsou infrastruktura, a to zda se jedná o cihlový bytový dům nebo panelák. Záleží také na tom, zda bytový dům disponuje výtahem nebo ne, ale také celkový stav bytového domu a věk bytovky.

Kdy potřebujete ocenění?

Ocenění bytu bude nutné v případě, že uvažujete o prodeji vaší nemovitosti. Mohou však nastat i další životní situace, při kterých se budete muset obrátit na odborníky z realit. Mezi dané události patří dědické řízení, rozvody a soudní spory, majetkové vypořádání, refinancování hypotéky, či informativní ocenění.

Pokud se ocitnete, v kterékoli z uvedených situací, neváhejte se obrátit na odborníky z Reado. Na základě rozsáhlých dat Vám během pár minut připraví ocenění vaší nemovitosti a pomohou vám s prodejem bytu, koupí nemovitosti, se zajištěním financování pro další koupi is pojištěním. Celý proces prodeje a koupě, tak proběhne hladce, bez stresu a pod dozorem největších odborníků v zemi. Zároveň vy můžete celý proces sledovat přes svůj účet Reado.

Sdílet článek:

Další články