Plánujete koupit? Získejte nejnovější nabídky jako první!
Reado

Rozhoduje fotografie při prodeji/pronájmu nemovitosti?

06.10.2022

Z pohledu zkušeností marketérů víme, že obal prodává. Design obalu, barevnost a celkově vizuální provedení dokáže lákat tak, že se lidé rozhodují pro koupi produktu bez ohledu na to, že ještě nic nevědí o jeho kvalitě. Je toto možné aplikovat i v prodeji či pronájmu nemovitosti? My si myslíme, že ano.

Vzbuzení zájmu

Jste kupující a už nějakou dobu hledáte vysněné bydlení. Máte preferovanou lokalitu, ale není to pro vás rozhodující. Toužíte po krásném světlém bytě, ale fotografie na realitních portálech stále nekorespondují s vašimi očekáváními. Právě v takových momentech, kdy surfujete po realitních nabídkách, je důležité, aby inzerát zaujal titulní fotografií.

Právě kvůli vzbuzení prvotního zájmu je titulní fotografie velmi podstatná. Pokud ji zvolíte správně, může to výrazně zvýšit váš úspěch na prodej inzerované nemovitosti. Nestačí mít krásné záběry po otevření nabídky, primárně je třeba volit efektní první fotografii, kterou kupující vidí ještě předtím než samotný inzerát otevře.

Pokud máte titulní fotku jednoznačně vybranou, bude třeba vybrat další fotky, které vyzvednou pozitiva prodávané nemovitosti a v nejlepším světle odprezentují další prostory bytu. Cílem dobrého inzerátu je poskytnout důležité informace o nemovitosti, ale hlavně vyzvednout všechna pozitiva, která mohou potenciální kupce zaujmout.

Uvádějte jen pravdivé informace

Říká se, že v prodejním procesu je důležité dbát na pozitivní emoci. Totéž platí i při prodeji nemovitosti. Neuvádějte v inzerátu informace, které při osobní prohlídce neumíte deklarovat. Stejně se to týká i fotografií. V dnešním světě moderních technologií jsou velmi oblíbené širokoúhlé objektivy, které fotky natáhnou a prostor tak může působit velkoryseji. Při osobní návštěvě se vše odhalí.

Uklizený interiér

Pokud jste se rozhodli svoji nemovitost prodat, případně pronajmout, předtím než začnete připravovat materiály na inzerát, tak je potřeba uklidit. Čistý interiér s krásnými dekoracemi se bude dát určitě snáze nafotit a budete schopni si připravit tak výborné prezentační fotky. Byty přeplněné nábytkem nebo znečištěné, nebudou na potenciálního kupujícího působit pozitivně. Pokud se rozhodnete využít služeb realitního agenta, můžete se spolehnout na „homestaging“. Agent přesně ví jak byt připravit a nafotit, abyste zvýšili úspěšnost prodeje.

Pokud jste v procesu rozhodování o prodeji či koupi bytu, ale nevíte jaké kroky učinit, aby prodej nemovitosti proběhl hladce a rychle, obraťte se na Reado. Váš byt v prvním kroku oceníme, abyste věděli, jak správně nastavit cenu. A v případě prodeje Váš byt převezmou do rukou naši odborníci, kteří vám s celým procesem pomohou a dotáhnou do úspěšného konce.

V případě, že naopak svůj vysněný byt teprve hledáte a v realitních nabídkách nenacházíte, to co hledáte, tak na naší stránce vyplňte své preference a parametry a my vám váš vysněný byt najdeme. Všechny nové nabídky bytů na trhu budete mít k dispozici jako první!

Sdílet článek:

Další články

Nadčasová kuchyně

Věděli jste, že design vaší kuchyně nebo jakékoli místnosti ve vaší domácnosti může mít obrovský vliv na vaši náladu během dne? Ano, je to tak! Pojďme se proto podívat na to, jak navrhnout kuchyni, která vás bude bavit a poskytne vám lepší funkčnost a zároveň zvýší hodnotu vaší nemovitosti. V tomto článku vám pomůžeme pozvednout […]

Jak probíhá prodej nemovitosti?

Připravili jsme pro vás srozumitelný návod jak pro úspěšný a bezproblémový prodej nemovitosti. Dozvíte se, co všechno musíte připravit a zařídit.