Plánujete koupit? Získejte nejnovější nabídky jako první!
Reado

Prodej bytu rychle a bezpečně

09.06.2022

Jelikož prodej a koupě nemovitosti je jedno z nejtěžších životních rozhodnutí, je vhodné, do celého procesu zahrnout odborníky, kteří vám s prodejem a koupí pomohou a provedou vás celým procesem bez zbytečných komplikací.

Právě proto je zde Reado, které spojuje inovativní technologie a realitní trh. Snaží se klientům poskytnout jednoduché a rychlé řešení prodeje nemovitosti, zvýšit jistotu prodeje a naopak eliminovat stresující faktory spojené s celým procesem, mezi něž patří například nespolehliví kupující, podhodnocení nemovitosti, špatný výběr makléře nebo neznalost realitního trhu. To vše s využitím moderních technologií, které umožňují bleskové ocenění nemovitosti i vyřízení celého procesu online.

Inovativnost služby spočívá především v tom, že vy jako klient veškerou potřebnou administrativu vyřídíte prostřednictvím svého Reado účtu přes internet, a to včetně ocenění nemovitosti. Odpadá vám tak papírování a zbytečné časové průtahy s ním spojené. Velkou výhodou je také možnost výběru ze tří připravených řešení pro různé životní situace a spojení prodeje staré nemovitosti s koupí nové.

Prodej nemovitosti ovlivňuje několik faktorů

Do prodeje nemovitosti často zasahují různé životní situace, jako je například dědictví, rozvod nebo potřeba bydlení pro novou rodinu. My v Reado tyto faktory zohledňujeme a snažíme se vyhovět vašim specifickým potřebám. Prodej nemovitosti je zdlouhavá, komplexní a stresující záležitost, kterou výrazně ovlivňují emoce. Rozhodovací proces trvá až 12 měsíců, přičemž pokud má prodávající nesprávně stanovenou prodejní cenu, může ztratit až 24 procent z tržní ceny.

Kromě toho ovlivňují úspěšnost prodeje i další vnější faktory, jako je například sezónnost. Právě proto jsou zde naši experti, kteří vám poradí, kdy je k prodeji nemovitosti nejvhodnější čas a kdy se mu naopak raději vyhnout.

Celé rozhodnutí o postupu prodeje pak přizpůsobujeme individuální situaci klienta. Někdo s prodejem nespěchá a počká si na nejlepší nabídku, někdo naopak potřebuje byt prodat co nejrychleji. V Reado máme připravená řešení, která pokrývají tři nejčastější motivace lidí k prodeji nemovitosti. Myslíme také na klienty, kteří kromě prodeje nemovitosti řeší i koupi nového bydlení.

Řešení bydlení na míru

Prvním krokem k úspěšnému prodeji prostřednictvím Reado je bezplatné ocenění nemovitosti. Probíhá pomocí softwarového programu AVM (automatizovaný valuační model), který vypočítá tržní cenu na základě vstupních dat o prodávané nemovitosti a srovnání cen a technických stavů nemovitostí dostupných na trhu. Výpočet trvá pár minut a vše probíhá online. Výsledná cena není pro vás závazná, ale pomůže vám jako odrazový můstek ke správnému nacenění bytu pro trh.

Poté, co budete mít ocenění nemovitosti, vás kontaktují odborníci z Reado s cílem zjistit vaše specifické potřeby a doporučí vám nejlepší řešení. V Reado nabízíme tři varianty, abyste si mohli zvolit vhodné řešení na základě individuální životní situace. Během toho, co Reado bude starat o úspěšný prodej Vaší nemovitosti, můžete sledovat prostřednictvím Reado účtu, v jaké je fázi.

Sdílet článek:

Další články