Plánujete koupit? Získejte nejnovější nabídky jako první!
Reado

Netypické byty? Láká vás bydlení v bývalé továrně?

07.07.2022

Netradiční řešení bytů jsou stále oblíbenější. Jak vypadá loft, mezonet nebo penthouse?

Hledáte nové bydlení, ale rádi byste něco zajímavějšího a prostornějšího, než je klasická „dvajednička“ v centru města? Tato netradiční řešení bytů vám přinesou nejen více prostoru, ale také radost ze stylového interiéru. Pokud už vás klasické panelákové byty nebaví, zkuste se podívat po loftu, mezonetu nebo útulném podkrovním bydlení.

Reado je expert na prodej a koupi bytů a rádi Vám pomůžeme vyznat se v jednotlivých pojmech a poradíme, na co si dát u netypických bytů pozor. Sehnat stylové bydlení nemusí být žádná věda, když budete hledat byty, které odpovídají vašim představám. S Reado si vyhledáte pouze relevantní nabídky a o nemovitosti víte v podstatě vše ještě před prohlídkou. Nemusíte se tak bát ani netradičních způsobů bydlení, jako jsou tyto.

Loft

Lofty představují velmi zajímavou formu bydlení pro všechny, kteří hledají něco netradičního, ale zároveň funkčního. Nachází se v prostorách starých industriálních budov, továren, staničních hal, obchodních domů nebo například vodárenských věží, které původně nebyly určeny k bydlení. Zpravidla jsou to byty v horním patře budovy přímo pod střechou, přičemž na dolních patrech fungují obchody nebo jiné služby. Díky atraktivnímu řešení a interiérovému designu jsou často využívány jako umělecké prostory, například galerie.

Obvykle jsou lofty koncipovány jako vzdušný prostor bez oddělení jednotlivých místností příčkami. Vysoké stropy typické pro průmyslové budovy nabízejí příležitost k zajímavým architektonickým řešením. Lofty jsou často navrženy jako jedna velká místnost, kde se nacházejí společné prostory, s ložnicí na vloženém patře.

Mezonet

Pokud hledáte kompromis mezi bytem a domem, mezonet bude pro vás to pravé. Jedná se totiž o dvoupatrový byt, podle definice vícepodlažní bytovou jednotku v obytném domě. V podstatě tak získáte v bytě stejný prostor, jako byste bydleli v rodinném domě. Od velikosti bytů se samozřejmě odvíjí jejich cena, musíte tedy počítat s tím, že mezonety jsou dražší než klasické byty.

Řešení mezonetů je podobné jako u loftů (rozdílem jsou chybějící industriální prvky). Díky prosklení jsou to obvykle světlá a vzdušná místa, většina mezonetů také disponuje terasou s krásným výhledem. V prvním patře se nacházejí společné prostory, jako je obývací pokoj, kuchyň, případně pracovní koutek a v podlaží ložnice, koupelna a další soukromé místnosti. Mezonety jsou vhodné především pro ty, koho nudí klasické bydlení. Třeba si však uvědomit, že stylový byt má i několik úskalí, mezi nimi je třeba nedostatek soukromí v otevřeném prostoru, nutnost schodiště nebo problémy s vytápěním a ochlazováním jednotlivých pater, kdy společenské prostory bývají chladnější, a soukromé prostory v patře naopak přetopené.

Penthouse

Pro milovníky luxusu je jasnou volbou penthouse. Tento způsob bydlení patří mezi oblíbené typy nemovitostí u celebrit. Znamená to v podstatě „dům na střeše“, což poměrně dost napovídá. Penthouse je bytová jednotka vystavěná na vrcholu bytového domu. Jedná se o jediný byt v horním patře, nezastavěná plocha se využívá jako prostor pro střešní zahrádky, zimní zahrady a rozsáhlé terasy. Navrhují je přední architekti, kteří se snaží o funkčnost i drahé provedení.

Penthouse je symbolem přepychu, proto jsou v tomto duchu zařízeny také interiéry, ve kterých najdeš prvky jako kožené sedačky, křišťálové lustry a desky z mramoru. Typické je prosklení, které zajišťuje dostatek světla, vysoké stropy, dechberoucí výhledy a velká rozloha bytu. Všechny tyto detaily se ale samozřejmě podepisují na ceně, pořídit si penthouse v centru Prahy stojí řádově několik miliónu korun.

Na www.reado.cz najdete prověřené nabídky a byty ke koupi i pronájmu z celé České republiky. Vyhledávat je můžete podle parametrů, které jsou pro Vás důležité – například. lokalita, kde se nachází, občanské vybavení lokality nebo podle kvality ovzduší v místě. U každé nabídky naleznete kromě podrobného popisu nemovitosti mapku, která zobrazuje zeleň v okolí, parkoviště a zastávky MHD, zdravotnické služby, sportovní centra i restaurace. Zároveň vidíte, kolik minut pěšky od sebe všechna tato zařízení jsou.

Sdílet článek:

Další články