Plánujete koupit? Získejte nejnovější nabídky jako první!
Reado

Nejlepší lokality k bydlení v Praze

03.03.2022

Výběr bydlení je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí v životě. Prostor, který bude „jen pěkný“, už totiž nestačí, protože mnohem důležitější se stává jeho lokalita. Víte, které lokality jsou nejlepšími v hlavním městě, bereme-li v úvahu zeleň v okolí, blízkost parků, občanskou vybavenost, bezpečnost, dostupné služby, či možnosti trávení volného času?

Praha 6

Bydlení ve městě a zároveň poblíž přírody a parků už dnes není nemožné. Důkazem je Praha 6, která spojuje výbornou občanskou vybavenost, dostupnost do města s možnostmi trávení volného času. Lokalita je vhodná pro rodiny s dětmi nakolik poskytuje vzdělávací možnosti pro děti a mládež, zároveň disponuje vším, co potřebujeme pro komfortní život. V případě, že hledáte bydlení v lokalitě Praha 6 na výběr máte širokou nabídku, včetně bytů v novostavbách.

Praha 2

V územní části Praha 2 patří mezi nejoblíbenější oblasti právě lokalita Vinohrady. Vinohrady byly podle mezinárodního žebříčku Time Out zařazeny do nejprestižnějších částí světa. Žebříček bral v úvahu jaké možnosti kulturního vyžití lokalita nabízí, architekturu a urbanismus, také přihlížely k gastro nabídce či městkou přírodu. Zohlednily také udržitelnost a komunitní život lokalit. Vinohrady jsou iz pohledu domácích považovány za výbornou lokalitu, která je blízko centra a nabízí všestranné městské vymoženosti. Navzdory tomuto faktu jsou Vinohrady klidnou lokalitou, ve které dominuje noblesa, vytvořená dech beroucí architekturou a všudypřítomnou zelení.

Praha 9 a 10

V posledních letech si developeři oblíbili lokality Praha 9 a Praha 10, kde vznikají zajímavé developerské projekty, které poskytují ideální místo k bydlení. Projekty dokážou naplnit očekávání i náročnější klienty, jejichž požadavky jsou dostupnost do města, občanská vybavenost, možnosti parkování, či blízkost přírody, parků a hřišť. Praha 9 se píší dostupností více parků, které dokážou poskytnout možnost k aktivnímu odpočinku a relaxaci. Milovníci sportu si v této lokalitě jistě přijdou na své díky cyklo a inline trasám. Dostupné jsou také nákupní možnosti v okolních nákupních centrech, kde si zákazník najde téměř všechny služby a různou variaci obchodů. Ti, kdo si zvolí bydlení v této části Prahy, dokáží vybavit všechny potřeby, bez nutnosti cestovat do centra města.

Praha 1

Pokud se na nemovitosti a lokalitu díváme z investičního hlediska, jasným vítězem je Praha 1. V samotném srdci pražské metropole se ceny pozemků pohybují v astronomických číslech a je pochopitelně velmi náročné nalézt nezastavěnou plochu. Připočteme-li k tomu ještě fakt, že je třeba dodržovat historický ráz centra, je jasné, že v této době najdeme jen velmi málo nových projektů. Pokud se však tak stane, jedná se o skutečně o luxusní záležitost a cena za nemovitost je skutečně vysoká. Proto tuto lokalitu můžeme hodnotit jen z investičního hlediska a ti, kteří hledají klidné bydlení za rozumnou cenu, do této lokality nepůjdou.

Preference na lokalitu vysněného bydlení jsou různé a každý si vybírá podle vlastních očekávání od lokality. Pro někoho je důležitá dostupnost do města, možnosti parkování, jiný zase upřednostní zeleň a možnosti pro volnočasové aktivity.

Pokud i vy uvažujete nad koupí či prodejem vašeho bytu, v tom případě se obraťte na Reado a získejte informace k vámi preferované lokalitě. Naši experti vám rádi pomohou s lehkostí a bez stresu zrealizovat jednu z nejdůležitějších transakcí ve vašem životě.

Sdílet článek:

Další články