Plánujete koupit? Získejte nejnovější nabídky jako první!
Reado

Najděte tu nejlepší realitní kancelář

29.12.2022

Koupě a prodej nemovitosti je jedno z nejtěžších životních rozhodnutí člověka. Pro mnohé to představuje obrovský závazek, právě proto do celého procesu zapojují odborníky, a tedy realitní kanceláře. Těch je však na trhu množství, jak si vybrat tu správnou?

Spolupráce s realitní kanceláří přináší řadu výhod. Celý proces koupě či prodeje bytu dokáže být s pomocí realitních agentů jednodušší, rychlejší a efektivnější. Pokud si tedy zvolíte realitní kancelář, která je špičková, vaše nemovitost se prodá za nejlepší možnou cenu, nebo naopak Vám najdou byt, po jakém už dlouho toužíte a marně jej sami hledáte v realitních nabídkách.

Realitná kancelář.

Jak fungují realitní kanceláře?

Realitních kanceláří je opravdu dost, jak však fungují a jak dokáží profitovat? Základním pilířem fungování takových kanceláří jsou provize z uskutečněných obchodů. Realitky si berou provize z realizovaných obchodů. Týká se to pronájmů, prodeje i koupě nemovitosti.

Jak to je při nájmech?

Zpravidla platí, že realitní kancelář si bere z nájmů provizi od pronajímatele ve výši jednoměsíčního nájemného. Jako nájemce už neplatíte žádnou další provizi.

Ocenění bytu zdarma

Jak to je při prodeji nemovitosti?

V případě prodeje nemovitosti se provize vypočítává z hodnoty nemovitosti. Ta se pohybuje kolem 2-5%. Pokud tedy prodáváte byt v hodnotě 500 000 Kč, realitní kancelář si za realizaci prodeje a dotažení procesu do úspěšného konce naúčtuje cca 150 až 200 tisíc Kč.

Provize realitní kanceláře by měla zahrnovat celý balíček služeb, ne jen samotný prodej. Správná realitní kancelář by měla zajistit proces od inzerce až po předání dopisu vlastnictví novému majiteli.

Realitní kanceláře standardně v ceně provize nabízejí:

 • Zabezpečení inzerce nemovitosti
 • Prohlídky se zájemci o nemovitost
 • Vypracování kupní nebo nájemní smlouvy advokátem
 • Zprostředkování financování nemovitosti
 • Doprovázení klienta celým procesem prodeje/pronájmu
 • Jaké hodnoty by měly kanceláře ctít?

Pokud se rozhodnete spolupracovat s realitní kanceláří, při výběru se na to podívejte komplexně. Všimněte si práce celé realitní kanceláře i samostatných agentů, kteří pro agenturu pracují. Podívejte se na jejich dosavadní práci a to přes různé inzeráty, přesto jak své nemovitosti prezentují. Důležitá je i samotná prezentace značky na webové stránce, v brožurách, propagačních materiálech, ale také prezentace formou reklam v dané lokalitě. Hodně o agentuře Vám napoví i sídlo společnosti.

Jak vybrat dobrou realitní kancelář?

Všechny výsledky práce realitních agentur by měly odrážet přesvědčení, čestnost a profesionalitu. Jelikož hledáte někoho, kdo vám s celým procesem koupě a prodeje pomůže, vybírejte ty nejlepší, kteří jsou profesionály.

Podle jakých kritérií vybírat realitní kancelář?

Jelikož prodej a koupě nemovitosti se považuje za jedno z nejdůležitějších a možná i nejtěžších rozhodnutí v životě, výběr realitní agentury je důležitý. V samotném kupně-prodejním procesu se může spousta věcí zkomplikovat, je proto skvělé mít po svém boku odborníky, kteří vám se vším pomohou. Podle čeho si ale vybírat?

 • Značka – vyberte si agenturu, která je známá. Díky úspěšným prodejům, ale také díky dobré reklamě. Dobré jméno realitní kanceláře je předpokladem spolehlivosti a zodpovědného přístupu.
 • Reference – vyberte si realitní kancelář, která má řadu referencí a doporučení!
 • Rozsah služeb – vyberte si realitní kancelář, která vám nabídne komplexní služby! Ujistěte se, že vybraná realitka vám poskytne plný servis od zjištění vašich potřeb, přes analýzu trhu nemovitostí, odhadu tržní ceny, až po aktivní hledání kupujícího a zajištění financování. Důležitý je také právní a poprodejní servis.
 • Realitní makléři – vyberte si realitní kancelář, která zaměstnává profesionální, zkušené, certifikované a ověřené realitní makléře na plný úvazek!
 • Nabídka - vyberte si kancelář, která má prvotřídní inzeráty, výbornou komunikaci a skvělou prezentaci nemovitostí.
 • Inzerce - vyberte si realitní kancelář, která disponuje množstvím marketingových kanálů, přes které bude propagovat vaši nemovitost nebo vaše zájmy či požadavky!
 • Péče – vyberte si realitní kancelář, která o vás bude pečovat nepřetržitě od doby prvního kontaktu, až po předání nemovitosti do užívání nebo po ukončení obchodu!
 • Právní ochrana – vyberte si realitní kancelář, která vám poskytne veškeré právní služby, související s koupí, prodejem či pronájmem nemovitostí!
 • Poprodejní servis – kancelář, která vám i po uskutečnění obchodu dokáže dát podporu v jakýchkoli dalších procesech, je ta pravá.
Jak vybrat dobrou realitní kancelář?
Sdílet článek:

Další články