Plánujete koupit? Získejte nejnovější nabídky jako první!
Reado

Nadčasové kousky do interiéru

25.08.2022

Správné zařízení interiéru je důležité, právě proto, abychom se v daném prostoru cítili dobře. Při zařizování vás jako první jistě napadne sáhnout po aktuálních trendech, moderních barvách a trendy interiérových doplňcích, které by z vašeho příbytku vytvořily naprosto vkusný a estetický prostor. Nestačí být trendy, to platí i při zařizování interiéru. Mnohem důležitější je styl a toho dosáhnete právě nadčasovými interiérovými kousky.

Moderní doplňky, které jsou aktuální trendy, jsou sice krásné, ale postavíte-li na nich celou identitu vašeho interiéru, nebude to stačit. Je to totiž přístup, který bychom mohli přirovnat k fast fashion. Znamená to, že pokud takto vyskládaný interiér pravidelně nezmodernizujete, bude působit tuctově a kýčovitě zároveň. Udělejte to jinak. Vsaďte na nadčasové kousky, které budou mít v rámci interiéru mnohem delší životnost.

Vkusný starožitný nábytek

Pokud chcete, aby váš domov dýchal osobitou atmosférou, určitě zainvestujte do starožitného nábytku. Dokonale zvýrazní také minimalistický interiér a dodá vašemu domovu elegantní nadčasovost. Pamatujte však, že jde o pořádně drahé kousky, jejichž cena vás může nemile překvapit. Výhodou jsou ovšem kvalitní imitace, které jsou dnes již běžně dostupné na více e-shopech. Pamatujte však, že pokud se už pro takový kousek nábytku rozhodnete, nešetřete na ceně. Ta se totiž odrazí na kvalitě provedení, která může celý dojem z nadčasového kousku totálně pokazit.

Umělecká díla

Jedním z nadčasových interiérových kousků jsou právě umělecká díla. Nemusí přitom jít jen o obrazy, které jsou často i samotnou investicí. Klidně můžete sáhnout i po uměleckých sochách, grafikách, svíčkách či ručně vyráběných pletených dekoracích. Aktuálním trendem jsou například i ručně vyráběné dekorace, vázy či keramika z pálené hlíny, které zároveň efektivně využijete i v rámci domácnosti.

Promyšlený úložný prostor

Éra přeplněného interiéru se spoustou malých, milých, ale vlastně zbytečných drobností, je (naštěstí) dávno pryč. Nahradil ji přesný opak – vzdušný, čistý prostor, symetrické linie a velký úložný prostor, kam všechny drobnosti pohodlně ukryjete. Velký úložný prostor vám dává nesmírný komfort a uměleckým dílům, která na něj bez problémů uložíte, zase skvělou šanci dokonale vyniknout.

Designové osvětlení

Kromě uměleckých děl je jednou z dominant současných interiérů i osvětlení. Díky svému designovému provedení se z plafonu přesunulo více do prostoru, a tak dává majitelům i zcela nové možnosti jeho využití.

Nadčasový textil

Silným prvkem, který dokáže do interiéru vnést kus nadčasovosti, je také textil, resp. všechny doplňky a nábytek, v jehož rámci je využit. V tomto případě máte při výběru barvy povoleno řídit se trendy, v otázce materiálu však buďte neoblomní a vyberte si výhradně takový, který je citlivý a ohleduplný vůči vaší pokožce. Vyselektujte proto doplňky a nábytek potažený syntetikou a jinými umělými materiály a místo toho investujte zejména do lnu, bavlny, vlny či do kokosových vláken.

Výhodou je, že interiér s několika dominantními prvky a nadčasovými kousky už není třeba nijak speciálně zařizovat, právě naopak. Vsaďte na jednoduchost a neutralitu, které váš domov příjemně sjednotí a dodají mu tak klidnou atmosféru.

Pokud je nemovitost doplněna o nadčasové interiérové ​​kousky vaším snem, případně se snažíte takovou nemovitost prodat, určitě se obraťte na Reado. Naši experti vám rádi pomohou celý proces koupě či prodeje zrealizovat rychle, jednoduše a bez zbytečného stresu.

Sdílet článek:

Další články

Technické vymoženosti a moderní domácnost

Smart řešení se staly základním předpokladem růstu a pokroku, a oblast nemovitostí není výjimkou. Důkazem toho je i aktuální cena realit, která, mimo jiné, zohledňuje i samotné technologie. Jejich úroveň totiž přetvořila domov na místo, které kromě bydlení poskytuje také prostor pro relaxaci a odpočinek. Díky dnešním technologickým vymoženostem a chytrým zařízením už nemusíte váš […]

Bankovní terminologie

Buďte v bankovní terminologii doma díky našemu blogu. Vysvětlíme vám odborné termíny, pojmy a zkratky jednoduchým způsobem.

Co je lepší? Byt vs. dům

Koupě a prodej nemovitosti jsou považovány za nejsložitější rozhodnutí v životě. Je proto důležité se na toto rozhodnutí důkladně připravit.