Plánujete koupit? Získejte nejnovější nabídky jako první!
Reado

Nadčasová kuchyně

15.09.2022

Věděli jste, že design vaší kuchyně nebo jakékoli místnosti ve vaší domácnosti může mít obrovský vliv na vaši náladu během dne? Ano, je to tak! Pojďme se proto podívat na to, jak navrhnout kuchyni, která vás bude bavit a poskytne vám lepší funkčnost a zároveň zvýší hodnotu vaší nemovitosti.

V tomto článku vám pomůžeme pozvednout váš projekt rekonstrukce či malé úpravy kuchyně tím, že vám poskytneme 6 osvědčených tipů, jak změnit prostor na vaření tak, aby plnil účel a byl vizuálně atraktivní.

Tip #1: Více barev

Kromě estetiky mohou mít barvy, které používáte ve svém bytě, hluboký vliv na emocionální pohodu vás, vaší rodiny a dokonce i vaše hosty. Barvy okamžitě ovlivňují náladu, podvědomě zprostředkovávají emoce.

Sáhnete-li po žlutých akcentech, rozjasní vaši kuchyni a dodají vám energii. Náznaky smaragdové zelené mohou vyvolat veselou, luxusní sofistikovanost. Modrozelená barva inspirovaná pobřežím dodá veselou, klidnou, klidnou a sebevědomou náladu. Námořnická modrá je vysoce produktivní barva, ať už se používá v kanceláři, kuchyni nebo jakékoliv místnosti na oživení. Ostatně odvážná červená je energická volba, která může váš prostor pro vaření okořenit. Chceme-li však moderní kuchyni, bude lepší sáhnout po zemitých barvách a více barev docílit doplňky, které celkový dojem dotvoří.

Tip #2: Zlepšete si náladu

Výzkumy ukazují, že správné osvětlení může výrazně zlepšit náladu člověka. Začněte s využitím co největšího množství přirozeného světla nebo zvažte přidání oken či střešních oken, abyste do vašeho domova přivedli více slunečního světla. Je známo, že přirozené světlo má velmi uklidňující účinky, zatímco drsné umělé světlo může vyvolat pocity stresu a negativity.

Nemáte dostatek přirozeného světla? Existuje mnoho alternativ! Zkuste vylepšit svá svítidla moderními měkkými žárovkami, LED diodami, osvětlením pod skříňky a dalšími. Můžete také strategicky umístit zrcadla do svého interiéru, aby odrážela přirozené světlo, přidat do svého designu skleněná dvířka předních skříněk nebo přidat pracovní osvětlení do přípravných prostor.

Tip #3: Zvyšte své pohodlí

Stylové sezení, které je super pohodlné, je předzvěstí dobrého rozpoložení. Takže nezapomeňte zakomponovat sezení, které je stylově přitažlivé a pohodlné pro každodenní používání. Díky tomu bude vaše kuchyně pohodlnější pro vás a vaše blízké.

Tip #4: Přidejte flóru

Od drobných sukulentů až po nápadné tropické odrůdy nabízí pokojové rostliny mnoho výhod. Cenově výhodné pokojové rostliny, které zlepšují náladu a čistí vzduch, také zlepšují relaxaci, inspiraci a soustředění.

Přidáním rostlin a zeleně do vašeho prostoru nejen zlepšíte kvalitu vzduchu ve vašem domě, ale vůně čerstvé zeleně vám může pozitivně zlepšit i náladu.

Tip #5: Udržujte čistotu

Stylová úložná řešení mohou také výrazně ovlivnit celkovou dispozici. Správné skladování pomáhá zajistit čistotu interiéru. Pokud máte pochybnosti a nevíte jak správně navrhnout umístění skříněk a úložných prostorů, neváhejte se zeptat svého designérského konzultanta.

Jak navrhnout kuchyni, abyste zvýšili hodnotu vaší nemovitosti?

Tip #6: Myslete na použitelnost, efektivitu a dlouhodobost

Je kuchyňská deska ve správné výšce? Jsou spotřebiče umístěny tak, aby byly snadno dostupné? Dokážete připravit jídlo pouze jedním nebo dvěma kroky v jakémkoli směru? Budete umět pohodlně manévrovat ve vaší kuchyni za 10 až 15 let? A co tchán, rodič nebo kamarád?

Sdílet článek:

Další články

Správné ocenění nemovitosti

Jakou cenu má vaše nemovitost? Toto je otázka, která se mihne v hlavě každého člověka, který uvažuje nejen nad prodejem své nemovitosti, ale zvažuje i koupi nové.

Rozhoduje fotografie při prodeji/pronájmu nemovitosti?

Z pohledu zkušeností marketérů víme, že obal prodává. Design obalu, barevnost a celkově vizuální provedení dokáže lákat tak, že se lidé rozhodují pro koupi produktu bez ohledu na to, že ještě nic nevědí o jeho kvalitě. Je toto možné aplikovat i v prodeji či pronájmu nemovitosti? My si myslíme, že ano. Vzbuzení zájmu Jste kupující […]