Plánujete koupit? Získejte nejnovější nabídky jako první!
Reado

Moderní obývací pokoj

28.07.2022

Milujete vzhled moderního designu? Hledáte nápady, které vám pomohou navrhnout moderní obývací prostor dokonale odpovídající vašemu osobnímu vkusu? Pokoj, který vypráví váš příběh? A splňuje všechny vaše funkční potřeby? Pak jste na správném místě!

Slovo "moderní" se v interiérovém designu používá často, ale co vlastně znamená? Lidé se často mylně domnívají, že jde o slovo, které zahrnuje jednotný vzhled, ale ve skutečnosti jde o kategorii, která může zahrnovat celé spektrum stylů - stylů, které prozkoumáme i v tomto článku, takže čtěte dál.

6 nápadů, které vám pomohou navrhnout moderní obývací pokoj vašich snů

Naplánujte si rozvržení

Než začnete zařizovat obývací pokoj, je nejlepší naplánovat jeho uspořádání. Zamyslete se nad účelem, který má obytný prostor plnit. Máte velkou rodinu a chcete trávit volný čas v obývacím pokoji? Nebo máte chuť na otevřený prostor, kde můžete hostit své návštěvníky? Doporučujeme najít rovnováhu mezi těmito dvěma účely.

Nepřekombinovávejte

V obývacím pokoji se lidé mohou cítit nepříjemně kvůli dvěma věcem. Za prvé je to rozvržení. Například poloha vaší pohovky může být odvrácená od dveří nebo můžete mít pocit, že musíte projít labyrintem, než se můžete posadit.

Přílišný luxus může také snižovat pocit pohodlí v obytném prostoru. Pokud se v obývacím pokoji nachází sbírka drahého a choulostivého bytového textilu, může to v lidech vyvolat obavy, že by mohli něco omylem rozbít.

Práce s paletou barev

Nejlepším způsobem, jak vytvořit obývací pokoj jako celek, ve kterém se barvy vzájemně doplňují, je použít barevnou paletu jako základ pro výběr prvků a držet se jí. Pokud se vám zdá práce s jednou paletou omezující, zkuste experimentovat s různými vzory a texturami, abyste jí dodali více osobitosti.

Vyberte si elegantní nábytek

Dalším prvkem, který může sjednotit vzhled vašeho moderního obývacího pokoje, je nábytek. Ze všech místností v bytě nebo domě hraje hlavní roli obývací prostor. Proto dbejte na citlivý výběr větších kusů nábytku. Pokud jste na doplňcích nebo tapetách použili více vzorů a textur, u nábytku zvolte jednobarevné kousky. Naopak, pokud máte jednobarevné stěny a žádné výstřednější doplňky, můžete při výběru nábytku povolit otěže.

Nezapomeňte na úložiště

Ano, i v obývacím pokoji je dobré mít úložné prostory, kam můžete schovat vše nepotřebné, co by mohlo rušit přehlednost. Skvělým řešením jsou vestavěné skříně od podlahy ke stropu, které splývají se stěnou. Pokud však nemáte dostatek místa, rozhodněte se alespoň pro obývací stěny, které skryjí kabely a další technologie, které by v čistém prostoru působily rušivě.

Přidání uměleckých děl a doplňků

Váš obývací pokoj už pravděpodobně začíná dostávat konkrétní podobu, takže je čas doplnit detaily. Jedná se o doplňky a umělecká díla, která mohou i nadále dotvářet styl a příběh, který chcete, aby váš obývací pokoj vyprávěl.

Používáme takové bytové doplňky, které prostor zútulní. Například koberce a koberečky mohou jistě zvýšit pocit útulnosti i v elegantním a minimalistickém moderním prostoru.

Sdílet článek:

Další články

Ekologie v interiérovém designu

Zařídit si interiér tak, aby byl v souladu s principy udržitelnosti, není vždy snadný úkol. Poradíme Vám, jak začít a na co při zařizování myslet.