Plánujete koupit? Získejte nejnovější nabídky jako první!
Reado

Minimalismus v bytě

16.06.2022

Jste ve stadiu zařizování nového bytu, nebo uvažujete o koupi bytu ve stavu holobytu? Případně je nutná rekonstrukce? Tak či onak, máme pro vás tipy, jak zařídit kuchyň v minimalistickém stylu, který bude plnit svou funkci dokonale zařízené kuchyně.

Kuchyně v minimalistickém stylu s prvky skandinávského designu představuje funkční a moderní design v jednom. Charakteristickými vlastnostmi jsou jednoduchost, snadno udržitelná čistota a řád.

Vsaďte na barevnost

Dvěma základními barvami charakteristickými pro minimalismus jsou bílá a černá. Právě díky těmto barvám hravě dosáhnete cíleného minimalismu. Vsadit však můžete také na barevnější odstíny a jejich kombinaci. Klíčovým v tomto případě bude vybrat si z barevné palety dominantní odstín ak němu volit sekundární odstín, který bude dokonale ladit.

Praktický minimalismus

Detail. To je další charakteristický znak pro minimalismus. Typickým příkladem v rámci kuchyně je využití systému „push & pull“. To znamená, žádné kliky, které by jednoduchost prostoru narušovaly. Praktičnost tohoto stylu také spočívá v množství úložného prostoru, proto jsou kuchyňské skříňky vysoké až ke stropu.

Designové spotřebiče

V dnešní době máme štěstí, že výrobci kuchyňských spotřebičů sází už nejen na funkčnost, ale také na design. Není tedy problém najít dobře vypadající spotřebiče, které dokonale ladí se zvolenými skříňkami či pracovní deskou.

Zatímco v minulosti lidé upřednostňovali spoustu doplňků a sošek, dnes je preferován spíše opak. Žádné zbytečné předměty, které by jednoduchost prostoru pokazily. Čím ovšem v případě minimalismu nemusíte šetřit jsou rostliny, právě ty dokonale dotvoří jednoduchost prostoru. Pokud je součástí kuchyně i jídelna, případně kuchyňský ostrůvek, vsaďte na designové židle či unikátní stůl.

Největším benefitem minimalistických kuchyní je jednoduché začlenění do obytného prostoru. Právě tento druh kuchyní Vám pomůže krásně propojit obývací prostor a poskytne vám prostor pro kreativu v obýváku.

Více nápadů na zařízení vysněného bytu Vám přineseme v dalším blogu. Pokud jste však momentálně ve stádiu hledání nové nemovitosti, nebo potřebujete pomoci s financováním, neváhejte se obrátit na naše experty z Reado. Mají pro Vás připraveno několik řešení, která budou dokonale ladit s vašimi potřebami. Více na www.reado.cz.

Sdílet článek:

Další články

Rozhoduje fotografie při prodeji/pronájmu nemovitosti?

Z pohledu zkušeností marketérů víme, že obal prodává. Design obalu, barevnost a celkově vizuální provedení dokáže lákat tak, že se lidé rozhodují pro koupi produktu bez ohledu na to, že ještě nic nevědí o jeho kvalitě. Je toto možné aplikovat i v prodeji či pronájmu nemovitosti? My si myslíme, že ano. Vzbuzení zájmu Jste kupující […]

Správné ocenění nemovitosti

Jakou cenu má vaše nemovitost? Toto je otázka, která se mihne v hlavě každého člověka, který uvažuje nejen nad prodejem své nemovitosti, ale zvažuje i koupi nové.