
Jak na prodej bytu s věcným břemenem
Prodej bytu zatíženého věcným břemen je reálný. Poradíme vám jak na to.
Určitě jste si všimli, že téma ekologie a udržitelnosti rezonuje stále častěji a v poslední době jsou tato témata spojována už i se sférou interiérového designu a nábytku. Stále více lidí pociťuje zodpovědnost vůči našemu životnímu prostředí a přizpůsobuje tomu i aktivity a celkový životní styl. Začali jsme segregací odpadu, šetříme energií a vodou, recyklujeme.
Pokud ani vám téma udržitelnosti není lhostejné, poradíme vám, jak jej implementovat při zařizování či rekonstrukci interiéru. Nemusíme si však lhát, zařídit si interiér tak, aby byl v souladu s principy udržitelnosti, není vždy jednoduchý úkol. Jak tedy začít a na co při zařizování udržitelnějšího interiéru myslet?
Ekologický styl má mnoho trendů a jeho charakteristické rysy najdeme i v jiných oblíbených stylech interiérů – skandinávský, botanický, rustikální či boho styl. Právě tyto designy úzce souvisí s přírodou a využívají přírodních materiálů. Ekologie v interiéru však není jen o přírodních barvách a materiálech, ale hlavně o recyklovaném nábytku ve spojení s moderními trendy. Mezi základní prvky ekologického interiéru patří dřevěné regály a nábytek ze dřeva, minimalistický nábytek do kuchyně, kovové postele či různé doplňky z bambusu.
Základním stavebním pilířem celkové filozofie udržitelnosti a ekologie je podpora lokální produkce. Pokud máte možnost, upřednostněte raději výrobu v České republice, kdy ušetříte emise vynaložené na přepravu nábytku. Z etického hlediska tímto také získáte jistotu, že váš nábytek byl vyroben za vhodných podmínek a zaměstnanci, řemeslníci jsou spravedlivě ohodnoceni.
Doporučením při výběru dřevěného nábytku je tedy sledovat označení původu. Pokud se vám líbí nábytek vyrobený v zahraničí, zaměřte se na certifikát FCS (The Forest Stewardship Council). Tento certifikát potvrzuje, že za strom, který byl pro výrobu použit, byl zasazen další strom a jeho půda má prostor a dobré podmínky pro přirozenou regeneraci.
Přírodní materiály jsou nejdůležitějšími faktory ekologického stylu. Začínáme výběrem přírodních povrchových úprav a podlah - dřevěná nebo kamenná podlaha. Vsadit bychom měli také na přírodní textilie - bavlna, vlna, len a konopí, s ohledem na naši planetu a v neposlední řadě na to, že s textiliemi přichází do kontaktu i naše pokožka. Dále se snažme vyhýbat plastům a jiným materiálům, které jsou umělé.
Recyklace je většinou spojena s tříděním odpadu. V případě, že renovujete byt nebo dům a disponujete starým nábytkem, častokrát stačí věcem dát nový nádech. Než věci vyhodíte, zkuste se zamyslet, jestli byste ze starého nábytku nemohli vyčarovat jedinečné kousky. Přemalujte starou skříňku, kupte nové úchyty a nový kus nábytku je na světě. Některá křesla stačí přečalounit a můžete vytvořit unikátní kousek. Konferenční stolek z palet? Žádný problém. Zapojte fantazii a vsaďte na originalitu.
Interiér v eko stylu je založen na přírodních barevných kompozicích. Proto volíme především zemité barvy a dokonalé budou krémové odstíny. Barvami eko stylu jsou také nepochybně přírodní hnědá, lámaná bílá, šťavnatá a tlumená zeleň, ale i jiné pastelové barvy inspirované světem přírody.
Prodej bytu zatíženého věcným břemen je reálný. Poradíme vám jak na to.
Jaké parametry by měly hrát roli při výběru vysněného bytu?
Správné nastavení ceny nemovitosti se stává stále větším problém, se kterým se potýkají i realitní makléři.