Plánujete koupit? Získejte nejnovější nabídky jako první!
Reado

Byt jako investice. Využijte potenciál svého bytu naplno!

02.06.2022

Jelikož situace na realitním trhu je v posledním období pořádně turbulentní, ceny nemovitostí se neustále vyvíjejí. Už to není jako někdy, že ceny bytů a domů stagnují ai za delší období nedochází k podstatným výkyvům. Momentálně je tomu úplně jinak!

Situace se dynamicky mění a proto je obtížnější odhadnout, jakou aktuální cenu má váš byt. V tomto případě je vhodné obrátit se na odborníky, kteří jsou v oblasti realit zorientováni. Nevyplatí se spoléhat na laické odhady či porovnávání. Každý byt je jiný, má jiné kvality.

Jak zjistím za kolik prodat byt?

Pokud jste se rozhodli svůj byt prodat, čeká vás druhý nejdůležitější krok. Stanovit cenu bytu. Za kolik tedy prodat svůj byt? Je důležitá rozloha, nebo hraje větší roli lokalita? Sklep, klimatizace, parkovací stání, či jiné vybavení bytu patří mezi silné parametry oceňování. Málokdo však umí určit, jak silnou měrou dokáží ovlivnit konečnou částku.

Právě proto je zde Reado s unikátním AVM neboli automatickým valuačním modelem, který přesně vyhodnocuje všechny vstupní parametry a vypočítává tržní cenu nemovitosti. S tímto unikátním řešením jsme přišli proto, aby si naši klienti byli jisti hodnotou své nemovitosti, aby plně využili potenciál svého bytu a ve finančním měřítku tak nepřišli o peníze.

Přesná hodnota i pomoc s prodejem

Potřebujete vědět, jakou má vaše nemovitost hodnotu? S Reado můžete získat okamžité ocenění zdarma pomocí unikátního valuačního modelu, který analyzuje víc než půl milionu transakcí. Pokud naopak potřebujete koupit, osloví vás široká nabídka vyhovující právě vašim kritériím. Pokud na změnu potřebujete více času, Reado Switch vám umožní prodat a koupit najednou s dostatečným časem k vyřízení administrativy a následnému stahování. S Reado Easy zase dokážete prodat okamžitě a do 48 hodin umíte mít nabídku od stovek hotovostních kupujících. Reado Expert pro vás vyhodnotí nejlepšího makléře, se kterým prodáváte za nejvyšší cenu.

Cena tvořená nejen poptávkou

Ti, co se rozhodli prodat svoji nemovitost jsou častokrát přesvědčeni o tom, že cenu bytu určuje trh a míra poptávky po nemovitostech. Nemusí to však být jen o poptávce, která je v současnosti v Čechách v globálu větší než nabídka. Vědět přesnou hodnotu je navíc třeba nejen z pohledu prodeje, ale například i pojištění bytu. Pokud jste uzavírali pojistku před řekněme 2–3 lety, dnes bude určitě neaktuální. Podle statistik Eurostatu ceny bytů za poslední rok narostly v průměru o 15% v roce 2021 oproti roku 2020. Neváhejte proto a zjistěte si podrobně, jak se nárůst týkal právě vaší nemovitosti na reado.cz

Sdílet článek:

Další články