Plánujete koupit? Získejte nejnovější nabídky jako první!
Reado

Automatizované ocenění

27.01.2022

Kalkulaček na ocenění nemovitosti jste vyzkoušeli už mnoho. Některé webové stránky poskytují velmi triviální výpočet ceny nemovitosti na základě pouhé specifikace typu nemovitosti, výměry a lokality. Uvedení těchto údajů není dostatečné pro přesné vyhodnocení ceny nemovitosti. Jiné vás lákají k “bezplatnému” ocenění, aby od vás získali kontaktní údaje. Samozřejmě existují i ​​poskytovatelé, kteří nemají zájem od vás získat jen kontaktní údaje, ale skutečně poskytnout vám co nejpřesnější ocenění vašeho nejhodnotnějšího aktiva. Je potřeba dodat, že automatizované ocenění zatím nelze použít k právním účelům nebo pro banku při koupi nemovitosti. Stále je zapotřebí znalecký posudek od znalce, který vám posudek připraví do pár týdnů, až do jednoho měsíce (v některých případech i déle). Svět se ale zrychluje a klienti stále více vyžadují lepší, transparentnější a rychlejší služby.

Automatizovaný valuační model Reado, který již poskytl ocenění tisícům z vás, jsme vyvíjeli ve spolupráci s odborníky z praxe, realitními profesionály, finančními experty a konzultovali s institucemi a autoritami, které jsou zodpovědné za regulování a dohled nad finančním trhem a ochranu spotřebitele.

Co je Automatizovaný valuační model (AVM)?

AVM je softwarový program, který pomocí matematických funkcí, modelování a komplexní databáze obsahující data o cenách a technickém stavu nemovitostí poskytuje ocenění nemovitosti. Jakmile poskytnete vstupní data o nemovitosti, kterou chcete ocenit, AVM vám poskytne výstupní data – ocenění.

AVM ale není nový pojem. Automatizované valuační modely existují od začátku tisíciletí, od nástupu internetu. Dnes jsou ale AVM mnohem přesnější díky pokroku ve zpracování a analýze velkých objemů dat, umělé inteligencí a strojním učení.

Jak vzniklo Reado AVM?

Stejně jako šéfkuchař si hlídá svůj recept na svou specialitu, ani my bohužel nemůžeme zveřejnit celý matematický vzorec - unikátní algoritmus, který i v této chvíli zpracovává a analyzuje data o více než 250 000 nemovitostech po celém Slovensku a Česku. Objem dat, který by jeden člověk nepracoval tak rychle a už vůbec ne zadarmo. Okamžité ocenění s Reado je bezplatné.

Automatizovaný valuační model Reado agreguje, analyzuje, porovnává a vyhodnocuje data nejen o cenách nemovitostí, ale také o tržní likviditě, aktuální nabídce na trhu, lokalitě a technickém stavu nemovitostí. Lokalita je nejdůležitější atribut, který je častokrát podceňován při ocenění. Reado vyhodnocuje data o kvalitě životního prostředí, občanské vybavenosti, územním rozvoji, dopravě v okolí nemovitosti, připravenosti inženýrských sítí, ale také zpracovává i demografická data a mnohé další faktory ovlivňující tržní cenu a výnosnost nemovitosti.

Automatizovaný valuační model se s každým novým oceněním upřesňuje. Snažili jsme se aplikovat také moderní techniky strojového učení, které umožňují AVM učit se a zdokonalovat samostatně.

Na ocenění stačí vyplnit během 3-5 minut jen pár informací o vaší nemovitosti a ocenění máte k dispozici do pár vteřin. Ano, i my jsme dostali zpětnou vazbu, že ocenění nebylo přesné. Přesnost ocenění je podmíněna i přesností a správností vstupních údajů, které do AVM zadáváte.

Chcete ocenit, ale také prodat vaši nemovitost?

Reado je nový a snadný způsob prodeje nemovitosti bez stresu a s jistotou. Po obdržení okamžitého bezplatného ocenění si můžete vybrat řešení prodeje nemovitosti, které vám přesně vyhovuje.

Reado Expert (nejpopulárnější) - vyhodnotíme pro Vás a pečlivě vybereme nejlepšího ověřeného makléře ve vaší lokalitě, který nabídku představí tisícům zájemců a maximalizuje váš zisk z prodeje.

Reado Easy (nejrychleji) - získejte nabídku ke koupi již do 48 hodin od stovek hotovostních kupujících na Reado.

Reado Switch (jediné na trhu) - prodejte s Reado vaši nemovitost bez stresu již do 48 hodin, získejte finanční prostředky a časový komfort na koupi nového bydlení a bydlete ve svém i po prodeji, dokud nenajdete nové vysněné bydlení. Stěhujete se jen jednou. Do nového!

Sdílet článek:

Další články